Најубавите венчаници од Пнина Торнаи

понеделник, април 16, 2012

Едноставно е невозможно да не ви се допаѓаат венчаниците на Пнина Торнаи. Тие се гламурозни и драматични. Всушност нејзините креации се класични, но уникатни и секогаш сензуални.

Дизајните на Пнина Торнаи се рачно изработени, составени од корсет кој е инспириран од конструкцијата на оргиналниот древен корсет, модернизиран според нејзината замисла и украсен со бисери или Swarovski кристали и раскошно здолниште од тул, чипка, сатен или пердуви.

Прекрасно нели?

Погледнете ги најубавите венчаници од Пнина Торнаи. Ќе ве воодушеват и сигурна сум:

Ќе сакате една од нив за вашата венчавка!Текстот го напиша Билјана Стојанова

место за вашата реклама

Реклама

Најпопуларни статии

facebook коментари